| Wordofthat999999 a întrebat:

Cate felii de paine cu nutella trebuie sa mananc pe zi ca sa ma ingras dar nu neaparat nutella fineti sau orice ciocolata care se unge pe paine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine intrebi pana la diabet.

| RAY a răspuns:

Ce fain de tine, dar nu e prea sanatos

| Samariteanul a răspuns:

E suficient sa mananci seara paine ca sa te ingrasi.In timpul zilei mai faci miscare si nu vei pune pe tine, dar daca mananci jumatate de paine mai pe seara vei pune rapid.

| TanteMarianne a răspuns:

Cate vrei. pe langa asta incearca sa mananci tot ce ai chef si in special nuci/alune

| petitconseil a răspuns:

Nu te ingrasi cu nutella sau cu ciocolata,mai bine mananci cartofi prajiti,fripturi,sarmale,parjoale,ciorbe,supe,spaghete,pilaf de orez,piure de cartofi,placinte,gogosi,deci poti manca orice mancare normala, mancare gatita, calda, paine, fructe.Si nu mai manca nimic dupa ora 19-20 seara ca sa nu te simti prea balonat/plin.Nutella e doar un moft, mai bine mananca ceva ca lumea decat aiureli.Succes!

| KlArt a răspuns:

Nutella... ce scârbos! Există și alte variante de îngrășare. Mai sănătoase!