| Ionicka a întrebat:

Daca mananc de 3 ori pe zi(mesele principale) si iau 2 gustari(fructe, legume sau iaurt) ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de organismu tau

| vocea a răspuns:

Atata timp cat faci sport poti manca cat vrei

| BTWIN a răspuns:

Doar daca faci abuz, mananci foarte mult sau mananci gras, prajit... daca mananci in cantitati normale, nu te ingrasi.

| Kirito21 a răspuns:

Depinde ce mananci si in ce cantitati big grin si daca duci o viata sedentara sau activa

| FitnessTrainer a răspuns:

Depinde cat mananci la acele mese principale.Mai intai incearca sa iti calculezi necesarul caloric (vezi ca ala se calculeaza presupunand ca esti sedentar, daca faci sport, necesarul caloric e mai mare). Incearca intr-o zi sa-ti cantaresti mancarea si sa intri pe http://calorii.oneden.com/ sa vezi cam cate calorii mananci intr-o zi obisnuita. Gasesti alimentul si il adaugi in meniu, iti fac ei totalul la final.

| AndreeLolla a răspuns:

Depinde de organismul fiecareia eu zic ca daca adaugi putin sport... sau vezi u. nu stiu. cum spuneam. depinde de organism...

| bogdanstefan12234 a răspuns:

Daca nu mananci prajit si nu bei acidulate si nu faci abuz de paine si putina miscare nu ai cum sa te ingrasi, poate cateva sute de grame depinde ce mananci si daca faci miscare.

| Ionicka explică:

Fac sport zilnic si nu mananc paine deloc (doar o felie dimineata) si nu mananc prajit.Mananc supa, ou fiert, salata, fructe, legumewinking