| Derkes a întrebat:

Daca mananc dimineata 1000 de calorii adica dulciuri mai pe scurt, iar dupa-amiaza+seara in jur de 800 calorii este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu conteaza cand mananci, conteaza cat mananci. Important este sa nu depasesti caloriile aferente unei zile, respectiv 2300-2700. Daca mananci 1800 pe parcursul zilei esti in deficit cu aproximativ 500 calorii, ceea ce este perfect.

| Donsavas a răspuns:

Dulciurile sunt calorii goale, nu te ajuta la nimic.

| Goete a răspuns:

Nu este bine, ar trebui sa mananci mai mult, sau nu ai de unde?

| Ineys a răspuns:

Strict d.p.d.v al pierderii greutatii, este realizabil mancand orice atata timp cat esti in deficit caloric ( arzi mai multe calorii decat mananci ).

Totusi, nu este recomandat pe termen lung sau daca iti doresti un corp care sa arate ok. O sa slabesti doar si o sa arati prea slab apoi, nu o sa ai masa musculara.