| mikutadragutza a întrebat:

eu din cate vad incep sa ma ingras si nu-mi place pentru ca eu sunt gimnasta o sa fac gimnastica,( ca sunt foarte buna la asta si imi place) si nu stiu cum sa nu mai mananc atatea dulciuri ca eu mananc dimineata dulciuri depa amiaza si seara si nu ma pot aptine spuneti-mi cum sa fac sa renunt la ele va rog ajutati-ma funtita Pa Pa love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ilovevodka a răspuns:

Iti va fi greu la inceput dar gandeste-te la binele tau. Incearca sa iti faci o portie limitata pe zi si straduieste-te sa n-o depasesti. Ia-o incet, din ce in ce mai putine... Elimina si sucurile mai ales cele cu acid iar cand iti este foarte pofta de ceva dulce incearca un mar, o para. un fruct in general.
Daca esti gimnasta inseamna ca sti sa invingi, invinge si acest "viciu"! Multtt noroc, stiu ca vei reusi :*!

| MaduMadaa a răspuns:

Nu mai manca dulciuri! Inlocuieste-le cu fructe, si mai ales seara. la fel si cu sucurilehappybea multa apa si evita dulciurile si alte grasimi