| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca mananc terci cu zahar ingrasa? Se considera ca am mancat ceva dulce? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat mananci zahar te ingrasi...
si sfat fetito, mergi la un medic, psiholog un primul rand, apoi nutritionist ca ai mari probleme

https://www.tpu.ro/utilizator/abybos/intrebari/

| GHoST013 a răspuns:

Da, poti considera ca ai mancat ceva dulce.
Ce relevanta are?

| Andreeaioan115 explică (pentru GHoST013):

Ingrasa terci cu zahar?

| GHoST013 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca mananci ocazional dulciuri nu iti face asa mult rau. Important este sa tii o dieta echilibrata si sa faci sport.

| Informatii109775431 a răspuns:

Buna! Ai putea mânca treci, dar simplu fără zahar, pentru ca zahărul îngrașă, și da se considera dulce, daca ai vrea sa slăbești, sau sa manânci ceva dulce fara zahar ai putea sa manânci fructe oricare vrei tu, dar până în ora 12 si dupa ai putea mânca orice care sa fie de maxim 1200 de calorii, poti instala aplicații care iti zic cate calorii are fiecare produs pe care il manânci