| DorelConstantin a întrebat:

Daca mananc un sandwich cu o felie de branza cu parizer si cu ardei ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine inlocuieste parizerul cu sunca de pui/curcan, e ceva mai ok. In rest e ok, dar sa ai doar o singura felie de paine si recomandabil neagra.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu îngrașă, as renunța in schimb la parizer, mai ales din ce resturi este preparat. Mai bine pui direct o felie de roșie cu ardeiul și brânza. Brânză are proteine și e bună în diete, pâinea ar fi recomandă vsa fie neagră și poți mânca 1-3 felii pe zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca manaci doar 1 sandwich pe toata ziua, nu ingrasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sandwich presupune multa paine... deci probabil ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parizerul e ca dracu, trebuie sa te feresti de el cu orice pret!
Totusi nu e o mare problema combiantia asta, numai sa nu mananci frecvent ca atunci dai de belele.
Ps: incearca painea integrala si nu inlocui ardelul cu o rosie, ca nu face casa buna cu barnza, desi are gust bun.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Nu.

| Alicezzz a răspuns:

Påi din start ai amestecat carbohidratii cu proteina si vegetale. Plus ca parizerul este facut din resturi si plin de E'uri.
Depinde de kalorii, depinde si de ora la care il mananci si ce ai mai mancat pe ziua respectiva!
In locul la parizer si påine, as fi mancat mai multa branza, ardei si poate si rosii.

| Doja a răspuns:

Nu exista mancare care ingrasa. Daca mananci o tona de salata te vei ingrasa. Daca manaci o tona de pui te vei ingrasa. Daca mananci o tona de rosii te vei ingrasa.

Te ingrasi doar de la excedentul caloric.

Parizerul, cascavalul si alte chestii nu sunt sanatoase pentru ca ele contin tot felul de aditivi, resturi si chestii pe care nu le poti controla

Răspuns utilizator avertizat
| Xenom a răspuns:

Lasa parizeru ca nu e sanatos. Nu o sa te ingrasi de la un sandwich