| edytZzza a întrebat:

Ingrasa daca mananc un ardei umplut la pranz? cam cate calorii are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca ii umpli cu carne de curcan si folosesti doar putin ulei de masline reduci considerabil caloriile! Oricum corpul are nevoie si de proteine!

| Cosmin86 a răspuns:

Conteaza cat mananci pe parcursul zilei.
Daca nr de calorii consumate e mai mic decat nr de calorii arse, chiar slabesti, INDIFERENT ce mananci si la ce ora. Conteaza doar raportul calorii consumate/calorii arse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 gr ardei umplut = 81 calorii. Eu zic ca, teoretic ar ingrasa

| AnOnIm20202020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta vroiam sa zic si eu

| BlackVeil a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Si atunci cate calorii trebuie sa aiba ca sa nu ingrase?
Eu zic ca la pranz merge un ardei gras umplut plus o felie de paine, chiar e ok! Nu trece de 220 calorii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackVeil):

Am spus teoretic. Raspunsurile toate sunt relative pentru ca asimilarea alimentelor se face clar total diferit de la organism, la organism. Am spus teoretic deoarece ardeiul umplut face parte din categoria mancarurilor gatite, preparate cu ceapa prajita, carne tocata...

| BlackVeil a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde cat mananca el/ea pe durata intregii zi.Eu nu sunt de-acord cu respingerea unui anumit fel de mancare doar pentru ca are nu stiu ce in el, atat timp cat exista un control in cantitatea de mancare nu vad de ce sa nu mananci mancaruri mai consistente, mai gustoase.
Cand am fost copil am tinut un regim de slabire si mi-am permis sa mananc absolut orice, am slabit foarte mult.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Stai ca caut pe net si iti zic

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Vrei sa iti dau lista cu cate calorii are fiecare mancare, dar 100 grame