| DorelConstantin a întrebat:

Salutare, daca mananc in fiecare dimineata un sandwich ma ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu mananci haotic in restul zilei si esti o persoana activa, nu.

| anonimg a răspuns:

Nu cred că te va îngrășa. Dar cel mai sănătos sunt cerealele fără zahăr cu lapte de soia. Cerealele integrale țin de foame. Ți le recomand pe cele de la SanoVita și lapte de la Inedit.

| Frank51 a răspuns:

Mama cand ii aud pe astia cu dimineata si seara, imi vine sa imi tai conexiunea la internet. Mananca ce vrei, cat vrei si la ce ora vrei, atata timp cat nu depasesti numarul de calorii aferente unei zile, esti ok.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde ce mananci toata ziua, nu doar dimineata.

| Quassaar a răspuns:

Masa de dimineață este cea mai importantă și sănătoasă. Poți mânca ce vrei în cantități decente.
Seara este problema...atunci trebuie avut grija cu sandwich-urile.happy

| WhatABeautifulDay a răspuns:

E doar un sandwich, nu o sa te afecteze cu nimic.

| Daughter a răspuns:

Depinde de stilul tau de viata. 1)Daca bagi un sendvis de dimineata si inca alte 5-6 mese in care bagi doar alimente grele pe perioada zilei, da, s-ar putea sa te ingrasi;
2) daca este singura ta masa a zilei, sendvisul poate fi si nesimtit de mare ca nu te vei ingrasa.

Ma repet, depinde de cat de echilibrat esti pe parcursul zilei.
Te vei ingrasa daca consumi mai multe calorii decat are nevoie organismul.

| ȘEMaria a răspuns:

Daca ai paine integrala unt sunca nu salam si salata rosie sau castravete nu

| Sucki a răspuns:

DACĂ ești genul de persoana care se îngrășa destul de repede, da, normal, Fast food ul îngrășa mult, Chiar și sandwich urile făcute acasă, in schimb cunosc persoane care pot sa mănânce și 3 sandwich URI pe fiecare zi și nu se îngrășa deloc, dacă faci parte din aceasta categorie poți mânca linistit in caz contrariu, dacă vrei sa ti menții silueta mănânci sandwich mai rar, și plus ca nu sunt prea sanatoase

| MissAnneMary1 a răspuns:

Depinde de sandvişul pe care il mananci. Si pana la urma ala e micul-dejun, nu?