| anonim_4396 a întrebat:

Daca masturbarea produce o crestere in nivelul de testosteron atat la femei cat si la barbati aceasta cantitate de testosteron revine la normal dupa masturbare? Are efecte negative asupra corpului? Poate afecta chisturile ovariene?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

La barbati produce o scadere a testosteronului, nu o crestere. Nu are efecte negative asupra corpului atata timp cat nu o faci des, cercetatorii au spus ca e recomandat sa faci asta o data la 7 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rand este un păcat, si in al doilea rând are efecte negative, cum ar fi apariția acneei. Interesează - te, sa vezi...

| Ionut231312 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aparitia acneei este cu dus si intors, nu tuturor li se intampla, dar de obicei dupa masturbarea apare cate un cos- doua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sugi

| Treachery a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca asta trebuie sa faci tu, superba persoana religioasa

| gothicbat a răspuns:

Da, îți crește păr în palmă.