| Mony a întrebat:

Ce efecte poate avea masturbarea la femei?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca respecti o regula minima de igiena: mainile si organele genitale se spala bine cu apa si sapun inainte de masturbare, nu exista nici un risc sau efect neplacut.

9 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Efecte groaznice.
Ti se contracteaza si dup-aia nu mai poti intretine acte sexuale rolling on the floor.

joce.Nu are niciun efect, in afara de cel al placerii. Dar de ce sa te masturbezi cand exista atatea alte cai? laughinglaughing

| MisterKat a răspuns:

Niciun efect. e la fel ca si la barbati! Ai vazut vreun om sa pateasca ceva rau de la masturbare?! Eu nu...

O seara buna!

Daniel.

| asko a răspuns:

Placute, ca asta era si scopul
s-ar putea sa afli chestii noi despre corpul tau, sa te simti mai bine chiar

| Swabia a răspuns:

:@danielbv, dar ai vazut o femeie masturbandu`se?! :O
Pai...de se masturbea daca erai tu langa ea?laughingrolling on the floor

| putzulica a răspuns:

Sa te excite, oare?

| alexutzu00791 a răspuns:

Vrei sa zici efecte negativehappy. Efectele negative apar doar la barbati, la femei nu exista nici un risc. Masturbare placutahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produce placere.

| traumatizaNtu a răspuns:

Ar putea sa-ti cauzeze placere si dependenta. ai grija ca imediat o dai pe coca

| panga a răspuns:

Depinde dc o face ea singura sau e ajutata de cineva;