| Anonimx2001x a întrebat:

Ce se intampla daca m-am julit pe o alunita si aceasta a cazut cand rana s- acoperit cu o coajba? Nu mi-a curs sange, doar a cazut pur si simplu alunita. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Sa mergi la un dermatolog, multe alunite sunt periculoase.
http://www.eva.ro/......24598.html

| Goddess23 a răspuns:

Din cate stiu alunitele sunt periculoase, pot provoca cancer, e bine sa te vada un dermatolog pentru siguranta si linistea ta. Am fost si eu in situatia ta, aveam o alunita pe gat si mi s-a agatat de multe ori de firele de par si la un moment dat a cazut, durea destul de rau cand se agatau firele de par in ea. Nu ti se va intampla nimic cel mai probabil.