| AxlRose a întrebat:

Daca mi-am rupt acum 3 saptamani mana si luni mi-am scos-o din ghips, oare cand voi putea sa o misc natural? Mana e rupta de la incheietura(os radium) si acum o pot misca foarte putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AxlRose explică (pentru mortalkombat):

E doar incheietura de la mana stanga...o pot misca, doar nu la fel de amplu precum cea de la mana dreapta. Eu voiam sa stiu in cat timp imi va reveni, dar totusi.....crezi ca ma va ajuta fizioterapia si gimnastica medicala?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru AxlRose):

Ce sa te ajute omule, n-ai avut piciorul in ghips 5 ani ca sa numai stii sa mergi, e doar o incheietura, dupa 1-2 saptamani o sa fie ca noua

| AxlRose explică (pentru FatUglyVirgin):

La asta ma gandeam si eu dar asteptam ca cineva sa imi spuna din propria experienta cat dureaza pana se reface mana complet. Multumesc

| doctoressa a răspuns:

Daca mana este in continuare rupta, vei mai avea de asteptat si iti va fi repusa in ghips. http://www.i-medic.ro/primul-ajutor