| cracklf97 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru skateri...Pe scurt in vara mi-am fracturat mana am purtat tije 2 luni mi-am scos mana din ghips si mi s-a spus sa fac exercitii cu incheetura ca nu imi pot ridica mana pana la capat(inca odata nu de la cot..de la incheietura) si problema e acum ca eu mi-am rupt-o cu rolele dar eu ma dau pe skate si pur si simplu nu as vrea sa ma las ca imi place mult sa ma dau pe skate...voi ce parere aveti(as putea sa fac in continuare exercitii ca sa pot sa-mi misc normal incheietura dar mi-e sa nu mi-o rup iar..si de data asta cu placa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IonutStefan96 a răspuns:

Mai la o fractura se sta cu tijele timp de 6 luni! cu tijele. Dupa care tii le scoate si incepi un proram de recuperare! Pentru tine...incearca sa faci o pauza..si exerciti mai putine cu mana! ai grija! fa o pauza timp de 2-3 luni!

| cracklf97 explică (pentru IonutStefan96):

Mie mi le-a scos dupa 2 luni adica pe la sfarsitul lui octombrie

| IonutStefan96 a răspuns (pentru cracklf97):

Du-te la medicu' de familie si spune-i sa-ti dea trimitere sa faci o Radiografie si sa vezi ce ai de te doare! Dar la alt doctor! Si dupaia.....vezi ce zice doctoru si i-mi spui si mie!