| vlad24tm a întrebat:

Daca mia cazut o unghie cum o fac sa imi creasca cum a fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

In mod natural unghia iti va creste la loc fara ca tu sa faci nimic.Totusi in cazul in care s-a rupt o bucata mai mare de unghie, incearca sa te feresti de murdarie, sa te dezinfectezi, apoi sa te dai cu tinctura de propolis si sa iti pui un leucoplast sau un pansament in jurul degetului.
Cam intr-o saptamana-doua iti va creste la loc si nu vei mai avea nevoie de pansament.

| Fallen1Angel a răspuns:

O lipesti cu super glue

| Betty a răspuns:

Stai linistit va creste singura nu e nevoie sa-i faci tu nimic.:*

| VoiRamaneOEnigma a răspuns:

O lasi sa creascabig grin o sa creasca singura. nu trebuie sa'i faci nimic tongue
take care:dtongue