| Disperatu a întrebat:

de aproximativ o saptamana si ceva am observat ca am niste probleme cu unghiile. Cele de la maini, cresc unele peste altele si sunt nevoit sa o tai pe cea de sus ca sa creasca cea de jos, desigur, sunt lipite aproape si e ceva foarte dureros. La picioare, o unghie s-a "umflat" ca sa zic asa si a cazut. Precizez ca am problema asta la ambele maini la vreo 3 unghii si cu unghia de la picior. Ce poate fi? Ce este de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Cresc unele peste altele... Fa o poza, arata-ne, nu imi dau seama la ce te referi. Sau mai bine du-te la medic, daca e dureros ai nevoie de tratament.