| liviu_3401 a întrebat:

Daca miau ramas semne de la acnee pe nas se poate face ceva sa dispara? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cremă pe bază de aloe vera sau terapie cu laser!
Pa, pa.

| mmary a răspuns:

Din pacate cremele din ziua de astazi impotriva acestei probleme nu mai sunt bune de nimic.asa ca ar fi un sfat nefolositor.singura modalitate este laserul care se face in mai multe sedinte.este destul de costisitor insa aceasta decizie o iei doar tu. Si timpul ar fi o solutie insa cam ai de asteptat. dupa mai multi ani aceste semne incep sa dispara. Eu sper sa gasesti ce e mai bun pentru tine. Numai bine!

| Poinsettia a răspuns:

Cu creme pe baza de aloe vera si/sau galbenele si/sau arnica montana. sunt foarte bune.

| NarcyNarcisa a răspuns:

Incearca tinctura de galbenele (o gasesti la plafar).O folosesti seara inainte de culcare sub forma de compresa pe care o lasi pana a 2 zi dimineata, dar ai grija sa nu te dai cu vreo crema sau altceva ca poate sa aiba o reactie negativa. Si mai stiu una te poate ajuta:tinctura de sanziene de la dacia plant.happy

| hardy1 a răspuns:

Se face operatie estetica cu laser cu lumina fractionata dar poti incerca niste creme bune in prima faza

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Pai date cu crema speciala sau date cu crema de la nivea in fiecare zi nivea creme sau nivea soft e foarte buna 100% sper ca te-am ajutat fundita te rog?:*

| liviu_3401 explică:

Si cat ar costa?

| liviu_3401 explică:

Daca mi-au ramas semne de la acnee pe nas se poate face ceva sa dispara? dau funda.metoda cu laserul cat ar costa aproximativ? si de ex daca sunt semne ramase cum mi le-am stors si mi-am facut rana si a ramas asa un pic de gaura si aia se reface? funda