| Electron34587 a întrebat:

Daca nu poti dormi noaptea ce e indicat sa iei natural? Melatonina nu imi mai functioneaza nici la 10mg, astea naturale macar au vreun efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai probleme cu somnul pentru ca nu ai o viata activa. Mai bine bea o cana de lapte cald inainte de culcare.

| Adideadi685 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu nu dormeam noaptea inainte sa ma duc la munca, vorbesti fara sa cunosti parerea mea, faceam si sport foarte mult in 2020 si iar la fel nu puteam sa dorm, cana aia de lapte n-are cu ce spanac sa te ajute, trebuie cu medicamente, ori melatonina ori pastile de la psihiatrie, prima data incerci cu melatonina, daca nu merge a 2-a varianta, dar daca esti tot de genul ca medicamentele omoara oameni,e clar, eu am luat xanax, cipralex, zoloft si am iesit ok si la analize si la tot, pe termen lung fac rau, dar daca iei cativa ani nu te omoara.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adideadi685):

Parerea mi-am facut-o din intrebarea ta.
Cativa ani deja inseamna termen lung.
Pentru ca devii dependent si nu vor mai avea efect.
Faci cum vrei. Esti genul care cere sfaturi dar face tot ce vrea el.
Data viitoare nu mai cere sfaturi daca tot nu le iei in considerare.

| sierra1 a răspuns:

Dă câteva ture alergare seara in jurul casei/blocului să vezi ce-o să mai dormi. Natural desigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep, și totodată nu doresc sa dau răspunsuri eronate, cel mai vizitează un doctor și întreabă-l, posibil sa-ti recomande niște somnifere. Cu speranța că nu vei avea nevoie de ele pe o perioada îndelungata, Spor!