| adriana1991 a întrebat:

Dacă partenerul meu are autism si copilul care voi face cu el poate moșteni autismul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura ca are asa ceva? o primit diagnostic? aceasta boala se aseamana foarte mult cu tulburarea de personalitate schizoida, poate e schizoid si nu autist.dar daca e, da se poate transmite da nu 100%. totusi exista un risc si o mare asumare sa concepi un copil cu o persoana autista.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, se trage genetica de la amandoi numai ca nu stii exact cum va fi doar daca doctorul e maestru si ar stii din timp ce se va intampla. In cazul tau e bine sa infiezi un copil sanatos si il cresteti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Șanse mici.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate, dar poate sa nici nu o faca big grin

| Sofer a răspuns:

Da, se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt sanse destul de mari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Catalin77945 a răspuns:

Depinde de multi factori

| Cristian84 a răspuns:

Depinde de multi factori

| darialux a răspuns:

Da sunt sanse