| Aurelia1703 a întrebat:

Pronosticul de "elemente de autism" este unul de speriat? Este autismul in sine sau se poate remedia prin tratament si terapie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jo17 a răspuns:

Buna. Din cate stiu eu+ din experienta mea autismul este o boala cu defecțiuni genetice. Nu se poate trata, asa s-a nascut si toata viata asa va fi.
Insa poate sa faca terapie+si sa aiba ingrijire speciala.

| Aurelia1703 explică (pentru Jo17):

Nu este autism, sunt elemente de autism.