| gemeni6226 a întrebat:

Daca poate spune cineva in ce stadiu a cancerului este cineva care sufera aproape toata ziua si e pus pe perfuzii, o cunostinta de-a mea se afla in aceasta stare as dori sa stiu oare are inca mult de suferit?(caci nu cred ca se va vindeca)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Sper ca atunci când cineva ajunge in stadiul final, când se știe sigur ca tot ce o sa facă acel om din momentul ala e sa sufere, sa fie eutanasiat, dar mai e pana ieșim din pestera, măcar bine ca eutanasiaza animalele și oamenii se chinuie, mor în moduri inumane, lăsați sa sufere, sa se chinuie.

Doar doctorul știe.

| gemeni6226 explică (pentru Jus7t):

Cred ca nici doctorul, toti suntem in mina Domnului el stie cate zile da la fiecare.

| Patrick111 a răspuns:

Nu cred ca se mai poate face ceva sad dar mai bine ai merge sa iei niste sfaturi de la un doctor

| gemeni6226 explică (pentru Patrick111):

Nici eu nu cred, de aceea am pus intrebarea ca macar o luna sau doua oare rezista sau nu se poate sti?

| CP16 a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu stie nimeni.
vecinul are cancer la oase in ultimul stadiu, cu metastaze care s-au extins.
doctorii nu i-au mai dat sperante de viata prea multe, ideea e ca nu stie nimeni cat mai are de trait, nu se va vindeca, rare sunt cazurile de vindecare miraculoasa.