| catalin2098 a întrebat:

Daca prietena mea poarta virusul Herpesului, dar nu are "bubitele" alea in zona gurii, si eu o sarut big grin pot lua virusul? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Http://www.ziare.com/......ul-1110392
scrie in articol si ceva de sarut, citeste

| Chupulix a răspuns:

Da, se poate lua. Sa-l trateze, apoi va si sarutati. big grin laughing

| catalin2098 explică (pentru Chupulix):

Din cate stiu nu se poate trata definitiv...ramai cu virusul toata viata.doar ca iti apar acele "bubite" in anumite perioade, si eu intrebam daca pot lua virusul de la cineva care il are dar in momentul sarutului nu are si "bubitele"!