| ely81 a întrebat:

Daca prima liniuta se vede foarte putin(roz deschis)iar a doua se vede foarte clar(rosu) pot crede ca sunt insarcinata? Menstruatie nu am mai avut. Testul de sarcina a fost facut in timpul zilei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti aproape sigur insarcinata. Fa testul maine din urina de dimineata si va fi si mai clar.

| micurutza2005 a răspuns:

De obicei se mai intampla ca prima liniuta sa se vada mai putin si eu am patit asa, important e ca a2asa se vada si la tine se vede clar ai zis deci sigur esti insarcinata nu conteaza daca ai facut testul in timpul zilei eu l-am facut seara si tot a iesit daca esti esti si e sigur mai ales ca nu ai mai avut ciclu, acum mergi la dr.ginecolog sa vada daca totul e in regula si daca s-a prins bine sarcina si succes pe mai departe.

| lora_9285 a răspuns:

Eu zic ca, rezultatul testului este destul de concludent.De ce? Prima liniuta este linia de control al testului, care arata ca este functional. Iar a doua liniuta iti arata ca esti insarcinata. Iar daca doresti sa fi 100% convinsa de rezultat, repeta testul dimineata.

| cristina93 a răspuns:

DA esti insarcinata.
Am gasit un site despre testul de sarcina, citeste de acolo, cred ca iti va fi de folos. Mai multe femei au patit asa. http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=2559

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate depinde ce test este, mai fa'l o data dar dimineata si vezi sigur atunci.Bafta...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fa-ti un test si daca si ala tie neclar fa un consult ginecologic ca sa fi mai sigura.bafta.deea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca in urma cu 2 luni ama vut un contact sexual neprotejat si de atunci ma sipt foarte rau, am facut un test de sarcina si a 2 linie se vede foarte putin pot fi insarcinata?

| cameliav a răspuns:

Asta da problema! consultul ginecologic e cel mai sigur...

| oana_6980 a răspuns:

Da....eu cred mai mult ca sigur ca esti insarcinata, daca se vad ambele liniute.....nu conteaza ca una se vede mai slab....asa am patit si eu.