| Jeremy1 a întrebat:

De ieri si un disconfort la ochi, prind zona glandelor lacrimale. Ieri seara, jumatatea ochiului stang, cea din partea zona glandelor lacrimale s-a inrosit (nu foarte mult, nu se poate ca e de culoarea sangelui, dar tot se vede o inrosire). Mi-am spalat ochiul si am pus si niste picaturi pentru asa ceva, nu au rezolvat multe. Astazi dimineata m-am trezit cu acelasi disconfort si cu roseata. Aveti vreun sfat? Ca de maine incep scoala si nu prea mai am timp de doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-ti faci timp de medic, sfatul meu este sa mergi repede la un oftalmolog, este singurul care poate sa-ti indice (daca este nevoie) un tratament, dupa ce te examineaza. Daca chiar este vreo problema, se poate agrava in timp. Sanatate si numai bine!

| will_4908 a răspuns:

Cere la farmacie picaturi cu antibiotic. Probabil ai acelasi tic ca si mine, adica sa te freci la ochi. In acest caz ai prins un germen. Rezultatul dupa ce vei lua picaturile nu va fi in niciun caz spontan. Vor dura cateva zile bune. Ochiul este un organ extrem de sensibil care se recupereaza greu. Insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un telefon cu touchscreen vodafone5030 si are niste accesorii(il poti face alb, negru sau colorat). l-am facut colorat si cand m-am uitat la el se stinsese. l-am deschis si zicea sa inceapa procesul de calibrare.am dat acolo si tot imi zice sa apas pe niste puncte care imi apar acolo, apas si nimic.nu mai pot vedea ecranul, nu mai reactioneaza si are cam 3 saptamana, de la cumparare. Ajutati-ma si pe mine! ce sa-i fac?