| abcddcba a întrebat:

Daca sunt fumator si mananc ceapa multa ajuta la ceva? Curata cat de cat plamanii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ceapa și fumul nu se prea intâlnesc: una merge pe esofag in jos celălalt prin trahee, bronhii, la plămâni

| Frank51 a răspuns:

Hm, doar daca fumezi ceapa.

| Donsavas a răspuns:

Te ajuta, Da, alimentele bogate in sulf.

| alina2k18 a răspuns:

laughing iti bagi ceapa in plamani?

| Dalmore a răspuns:

Nu ajută la nimic.

| Digikey a răspuns:

Fumul si ceapa ajuta la mentinerea distantei sociale.

| Stropdeploaie a răspuns:

Laptele consuma mult lapte!

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Daca ajuta la ceva? Da, la respiratie laughing la miros ma refer

| whatisthis19 a răspuns:

Auzi, la ce te ajuta ca fumezi?

| Carolina1972 a răspuns:

Lasa-te de fumat! M-am apucat de fumat la 16 ani si m-am lasat anul trecut in octombrie, acum avand 19 ani. Crede-ma ca iti va fi scarba si daca o sa vezi o persoana in fata ta care fumeaza. Ma simt mult mai bine, fara fum in pieptlaughing) desi era ca fumam in exces, gen 1 pachet si pe zi. Iar acum ma simt mandra ca le-am
Lasat. Bani aruncati aiurea + dinti stricati. Crede-ma nu esti mai smecher/a cu tigara in gurawinking

| abcddcba explică (pentru Carolina1972):

Nu fumez sa fiu "smecher", fumez pentru ca simt nevoia

| Carolina1972 a răspuns (pentru abcddcba):

O luna jumate, si n-o sa mai simti daca te lasi. Primele 2-3 saptamani sunt groaznice! Deci efectiv orice miscare m-a enervat, absolut tot, am crezut ca o iau razna! Dar tot m-am ambitionat si n-am aprins tigara(desi aveam in casa un fir de whinston, n-o sa uit niciodatalaughing)). Si inca o faza naspa ii ca iei in kilograme sad! Creste pofta de mancare.

| stancuprint a răspuns:

Te curata de tot laughing). Lasa-te de fumat, este cel mai indicat. Daca bagi ceapa si mai fumezi esti pa mai repede.