| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt minor am voie sa beau bauturi nealcolice (Bere fara alcool etc)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cât timp este o băutură care nu conține alcool, poți s-o bei liniștit. Dar tot apă plată e mai sănătoasă.

| EmaS a răspuns:

Nu este bine sa devii dependent de alcool, tutun, drog.Iti afecteaza sanatatea, si dai si banii pe ele.Bea mai bine un suc natural.

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! E logic...numai ca minorii nu au voie sa bea alcool sa fumeze si nici sa se drogheze aa si mai este ceva.sa vizioneze filme pentru adulti!

| Millanteria a răspuns:

Salut.
Normal ca ai voie. Dar fara alcool. Ce-ar fi ca un minor sa-i traga cu alcool, tutun, droguri? Multi fac asta. In final, cred ca ati auzit si voi ce se intampla.se gandesc ca mai bine se omoara decat sa traiasca(oare-i greu sa fi prost? e vina lor ca au consumat droguri.din astea). Mai ai voie sa bei cate un pahar de alcool.
Pa, pa!

| NightCrowler a răspuns:

Evident ca ai voie sa consumi orice bautura ce nu contine alcool.

| bobitza87 a răspuns (pentru NightCrowler):

Poti bea bere si cu alcool si fara alcol

| DeeaDee a răspuns:

Pai ai putea. Dar nu cred ca ar fi bine nu din cauza ca esti minor, dar na. Fundita laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa faci ce vrei cu sau fara alcool cu sau fara tigari cu sau fara droguri tu decizi daca le spui NU sau NU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai voie sa bei max 3l pet 5% alcool

| Marius444 a răspuns:

Bere fara alcool? Pisat! Bea si cu alcool domne, ca doar n-ai 7 ani.

| bobitza87 a răspuns:

Da poti bea si cu alcool si fara

| Gay a răspuns:

Normal. poti bea si cu alcool dar cu masura