| euTímea a întrebat:

Daca tata are grupa sanguina 01 si mama AB4, eu ce grupa as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

50% grupa A2 si 50% grupa B3. Nu poti avea in nici un caz 01 sau AB4.

7 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

Genele A si B ale grupelor sangvine sunt gene dominante astfel ca prin incrucisare ai putea avea grupa A sau grupa B

| hrdcore a răspuns:

Asteapta ca eu sa ajung in clasa a9a si iti voi spune. Ca pe a-7a nu am invatat asa ceva, dar in a 9a stiu ca o sa fac

| luckyman a răspuns:

Oricare

| ewen a răspuns:

Poate fi oricare si am sa-ti dau un exemplu.Mama are grupa A2, tata B3 iar eu 01, aceeasi ca a bunicii mele, deci nu se limiteaza doar la parinti.

| andreutza94 a răspuns:

01 sau AB4. una din astea doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

B3 sunt sigurawinking

| Absenta a răspuns:

B III sau una din grupele lor