| CdeMetal a întrebat:

Daca te castrezi chimic dispare doar dorinta de sex, dar nu si dorinta de dragoste, afectiune din partea sexului opus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea,afectiunea nu au legatura cu partea hormonala si tine de partea emotionala a creierului, nu devi psihopat

| siriusblack98 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa dispara doar dorinta de sex, nu si cea de afectiune.Dar poti incerca in numele stiintei si ne confirmi dupa daca esti asa nesigur rolling on the floor

| Raducons a răspuns:

Dispar amandoua, femeia o sa fie o prietena, te poti atasa de ea ca de un prieten dar atat, O sa te uiti pe strada ca la un baiat nu mai ai atractie sexuala, ca si cand vezi o femeie mai putin atractiva.

| Docmiau a răspuns:

Tu îndepărtezi latura hormonală, însă cele sufletească şi cerebrală rămân