| RAY a întrebat:

Ce prefrati leacuri babesti sau medicamente?

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
merg cu amandoua, asta e. face bine si una si cealalta.
O primavara frumoasa sa aihappy

| RAY explică (pentru caramela):

Multumesc la fel, o vara frumoasa in curand vine si ea

| thegatekeeper a răspuns:

In majoritatea cazurilor apelez la medicamente naturiste sau "leacuri babesti", fiindca functioneaza in cazul meu si in plus, rarele probleme de sanatate pe care le am nu sunt grave sau dificil de tratat.

| mona a răspuns:

prefer medicamente

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Ambele, uneori si lecurile babesti sunt eficiente.
Sanatate!

| LolaLollita a răspuns:

Depinde ce anume trebuie sa tratez. In general, mi-e mai comod sa apelez la medicamente.

| KristalPop a răspuns:

Medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Personal nu-mi place să mă îndop de fiecare cu medicamente, prefer mai mult leacurile băbeşti, sunt mai naturale, mai sănătoase.
Te pup!

| Sadop a răspuns:

Ambele. Depinde.

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Prefer medicamentele, cu toate ca leacurile babesti sint mai eficiente

| AndreeaMuffin a răspuns:

Leacuri babesti. Mai eficiente si mai putin periculoase

| TheSecretGirl a răspuns:

De obicei cand ma simt rau ma duc la un control, dar cand nu e chiar atat de rau, cum ar fi o raceala simpla beau un ceai de tei si menta.