| Chris_Alex_1994 a întrebat:

Daca un prieten mi-a zis ca are mandibula sparta stie cineva daca e grav? sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiancaDuta a răspuns:

Da,e grav.Pai mandibula e osul mobil al cavitatii bucale.Pai cum si-a spart mandibula? Pai cred ca trebuie sa isi puna maselele si cativa dinti.

3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

E grav. Fracturile de mandibula se trateaza la Chirurgie buco-maxilo-faciala. In Bucuresti, spitalul de profil este pe Calea Plevnei, foarte aproape de Piata Kogalniceanu.

| Chris_Alex_1994 explică:

Mersi pentru raspuns dar aia e mandibula rupta sparta e altceva am vbit si e totul okhappy mersi

| Empathizer a răspuns (pentru Chris_Alex_1994):

Mi-ai starnit curiozitatea: ce intelegi prin "sparta"?