| MaNumescCumDoresc a întrebat:

Am o problema! Imi tot pocneste mandibula/maxilarul si nu stie cum sa scap de asta! Deja devine foarte enrevant...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Se numesc cracmente sau crepitaţii! Sunt probleme ale articulaţiei temporo-mandibulare! Sunt destul de frecvente în rândul populaţiei.
Te pup!

2 răspunsuri:
| tracicus a răspuns:

Si eu am din cand in cand problema asta, cred ca e de la ceva muschi. eu mestec guma pana trece si dupa o vreme nu mai am treaba

| Bibiiiiiii23 a răspuns:

Noi nu avem cu ce sa te ajutam, probabil e vorba de ceva grav, du-te urgent la dentist.