| DemonicaMrx a întrebat:

Daca unghia mare de la picior mi s-a rupt de la carne aproape de mijloc ce fac? ma doare rau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunawinking daca nu vrei sa te duci la medic, panseaza degetul, poti sa ii pui si un pic de rivanol, si ai grija sa fie pansat sa nu ti se agate unghiuta, ca atunci e si mai mare durereasad, stiu pentru ca am avut si eu, dar la mana...si in momentul care ea creste o tai si asa eviti incidentele nedorite...o zi buna!

3 răspunsuri:
| sonia7026 a răspuns:

O lasi sa ti se rupa cand are ea "chef"...o sa-ti creasca la loc oricum

| elena999 a răspuns:

Du-te la un medic urgent si ai grija de acum incolo.Nu mai astepta, mergi!

| ally21allycb a răspuns:

Du-te la medic