| CandyHearts a întrebat:

.am o problemasad mi-am rupt din greseala unghia de la degetul mare pe la mijloc si nu stiu cum sa tai din ea sa fie mai scurta findca doare si cand incerc sa tai mi se desprinde unghia si mai tare si incepe sa curga sange (imaginativa ca am unghia crapata de la un capat la altul pe la mijlocul unghiei si nu pot sa o rup de tot findca e lipita de carnecrying) off... ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| EkaBuBu a răspuns:

Nu o rupe nu e nici bine nici sanatos pentru ca se pot rupe parginile si iti va gurge sangele ca la robinet eu spun sa o lasi sa creasca si sa o maschezi cu lac de unchi nu foarte inchis si daca se fac marginile galbene sa le dai cu biter si o sa fie mai bine fundita?