| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, maine merg la chirurg deoarece mi-a intrat coltul de la unghia de la picior in carne si ma doare foarte rau. O sa ma doare? Vreau si eu niste incurajari laughingCe o sa se intample acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

O sa iti scoata intestinele pe acolo. laughing
Serios acum, probabil iti va da cu un sprai anestezic si nu vei simti nimic!

| Felys a răspuns:

Se face anestezie locala, vei simtii doar cand iti baga acul, pe viitor ai grija sa iti tai unghiile la timp pentru ca unghia incarnata se va face de fiecare data cand uiti sa le tai cand trebuie

| Paulvasile10 a răspuns:

Pai si eu recent am avut aceeasi problema, o sa iti taie din carne pana ajunge la unghia crescuta, ti-o taie si iti bandeajeaza degetul... apropo, fii puternic, nu o sa doara

| AlexanderAlex1 explică (pentru Paulvasile10):

Tie ti-a facut injectie sa nu simti?