| razadeluna a întrebat:

Daca v-a durut ceva si v-ati rugat lui Dumnezeu, v-a vindecat de acea durere? pe loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Nu, dar mi-a alinat suferinta. Tine mai mult de autoincurajare.

| traficanta a răspuns:

Da normal, de fiecare data cand am probleme apelez la Dumnezeu.Si rezultatele se vad in timp, ca sa nu realizezi, insa multi dintre noi uitam sa-i multumim.Sa tinem minte ca fara ajutorul lui Dimnezeu nu am mai fi in viata, nu am cuvinte sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru cat ma ajuta si sper sa pot sa imi indrept greselile si sa fiu un om mai bun, cu putina ambitie.

| T30D0RA a răspuns:

Da, m-a durut ceva, demult... si abia acum s-au rezolvat toate problemele. Sunt sigura ca Dumnezeu m-a ascultat si a vazut cat am suferit. Ii multumesc din suflet!

| Cryssbest a răspuns:

Trebuie inteles odata pentru totdeauna ca Dumnezeu nu poate fi asociat cu o curatatorie chimica, neexistand "efecte instantanee". Desigur ca dupa rugaciune survine o pace sufleteasca, extrem de importanta. De ce? Simplu : "Credinta misca muntii!"
Eu am cerut cu credinta si convingere ca ruga imi va fi ascultata.
M-am rugat numai atunci cand chiar am simtit ca stiu ce trebuie sa cer. Totusi, eu nu ma regasesc in situatia descrisa de tine mai sus.
Trebuie sa fii constienta de puterea gandurilor tale, dar mai ales de subconstient! Acesta din urma te poate vindeca, dar numai daca il lasi tu! Fara scepticism etc Doar credinta si convingere in pofida oricarui obstacol! Cand te rogi, sa fii convinsa ca ruga iti va fi ascultata. Rugaciunea cea mai buna este cea mai scurta si totodata mai cuprinzatoare, ma intelegi?

| pnKK a răspuns:

Una e sa ai credinta si alta e sa te tratezi.

| Carlaaa a răspuns:

Lui Dumnezeu nu-i poti cere ceva asa. oricum.
Dumnezeu este dintr-un punct de vedere ca si oamenii. Daca te duci la un necunoscut si ii ceri sa iti dea 45453 de euro, nu-ti va da.
Asa si Dumnezeu, daca nu te,, cunoaste" prin dragostea si rugaciunile fata de El, nu va face minuni. El ne iubeste pe toti in mod egal, El nu va face niciodata diferente intre semenii sai.
Puteti nominaliza acest raspuns ca fiind stupid, dar este o parere.
Dumnezeu te ajuta. dar. nu este doctor. Te poti duce la un dispensar.
Nu neaparat la spital.

| andreutzapissycutza a răspuns:

Da mi-a vindecat durerea dar nu pe loc
ci usor, usor m-a facut sa uit de acea durere

| Andreea_3863 a răspuns:

Cate minuni a facut Dumnezeu in viata mea... n-am cuvinte sa-I multumesc. happy

| DonnBOSSO a răspuns:

Pe mine nu ma baga in seama straight face... i-am trimis mesaj si mi-a dat ignore pe fata, probabil nu avea credit laughing

| Cosmin112 a răspuns:

Nu m-a vindecat.