| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi va rog niste suplimente care sa imi taie pofta de mancare, mananc enorm de mult pe baza de stres si vreau sa mai slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de anorexigene(sunt psihotrope)
Le prescrie doar psihiatrul.
Mai pe înțelesul tau, sunt substanțe care corectează acel dezechilibru în creier bazat pe stres. Si asa iti scade si pofta de mâncare.

13 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Daca nu lucrezi, încearcă să stai in fata unor ecrane desfășurând activitatea preferata (ex: gaming, te uiți la seriale, filme etc) și vei vedea cum trece timpul și nu mai mănânci nimic (bineînțeles asta dacă ești acolo captivat)winking.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da asa e cand ma jucam pe laptop uitam de mancare. trebuie sa imi iau un pc sau laptop

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok

happy

| Bizon95 a răspuns:

Cofeina
DAR, nu e buna seara, cand e cel mai rau daca mananci, din cauza ca nu dormi de la cofeina

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Cafea sau tablete cofeina? Eu cafea nu am voie happy

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai voie cafea atunci 99.99% ca nu ai voie cofeina

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Stai ca am uitat ca am tinitus nu am voie cofeina.
Ceva pastile care sa nu contina cofeina si sa taie pofta de mancare nu sti? Mananc prea mult nu pot sa inteleg de ce

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu stiu, iar in afara de confeina e NUMAI dieta
altfel exista pastile anti-bulimice, insa NU se dau fara reteta, iar reteta se da numai in paranoia, dupa ce doctorul e SIGUR ca ai NEVOIE, si vreau sa spun NEVOIE nu "chef", pentru ca sunt periculoase, poti sa nu mai mananci deloc si sa dai in anorexie

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Ok, mersi man

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Un loc de muncă cu un șef cu un șef stresant/enervant

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am avut la profi ma verifica mereu
Era sefa, cred ca o sa ma reintorc acolo la part-time laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Șefa? Buuuuun! rolling on the floor