| anonim_4396 a întrebat:

(Dau funda) 1. Cat costa un detartraj si o albire de dinti 2. Doare? Se face anestezie la ambele? 3. Cat timp dureaza fiecare? 4. Care este procedura pentru fiecare in parte? Va multumesc, pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Dertratajul este in jur de 150 lei, depinde de stomatolog, cu siguranta sunt care fac si cu 300 lei. Al meu face cu 60 lei partea de sus si 60 lei partea de jos.
Nu doare, este doar incomod. Dar merita, iti curata dintii asa frumos si simti apoi de parca ai avea spatiu intre dinti. Nu este necesara anestezie si dureaza in funtie de cat tatru ai, as zice undeva la 30-40 min.
Cu albirea nu te pot ajuta, iti strica smaltul iar eu personal prefer dinti in albul lor natural decat stricati.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti face anestezie daca nu suporti acea freza de curatare, dar in rest nu.
Nu doare, poate sa fii tu sensibil la dinti, in schimb albirea nu ti-o recomand sub nici o forma!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult de tot!