| Jugal a întrebat:

Salut tuturor! as vrea sa imi spuneti ce este acela detartraj in ce consta care este pretul cat timp dureaza si daca e necesara anestezia sau daca doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Detartrajul e eliminarea tartrului de pe suprafata dintilor. Costul variaza de la cabinet la cabinet, in jur de 100 de lei sedinta. Dureaza vreo jumatate de ora si nu necesita anestezic. Nu doare.

| Jugal explică (pentru CuriousStuff):

Se si albesc dintii? si cate sedinte trebuiesc?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Jugal):

Tratamentul de albire e altul. Trebuie doar o sedinta pentru indepartarea tartrului. Asta e pentru sanatatea dintilor si a gingiilor, pentru albire trebuie tratament de albire.