| Avon_8981 a întrebat:

(Dau funda)Am fost racita zilele astea.si la un moment dat mi s-a infundat urechea dreapta...nu prea mi-am dat seama si noaptea am avut niste dureri incredibile.
In fine mi-am facut din ziar un con, l-am ars, durerea a trecut insa urechea tot infundata imi e.
Am luat picaturi dar acestea nu au unde merge.
Am auzit de conurile de desfundare a urechii de la farmacie.
Oare sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanyXhell a răspuns:

Conurile de la farmacie? Da sunt bune! Insa eu iti recomand o tigare aprinsa pe care o introduci in ureche dar nu cu capatul ce arde cu celalalt prin care se fumeaza. Daca nu merge incearca si cu putin ulei si stai pe partea aceea sa intre bine.Bafta happy.

3 răspunsuri:
| Avon_8981 explică:

Oreon nu am! alta idee mai aveti?

| BrokenWings a răspuns:

Pai du-te la farmacie si intreaba farmacista:*

daca nu du-te la medicul tau de familie si iti face un control sau iti da un bilet de trimitere la ORL :*

| JustForFewSeconds a răspuns:

Poate nu e din cauza racelii! poate ai Oreon...e o boala a urechii! ar trebui sa te duci al medic.