| anonim_4396 a întrebat:

(dau funda) Buna TPU. am apelat la acest site pentru ca am mare nevoie de ajutor si nu stiu cui sa-i cer parere. acum vreo 8 luni mi-au aparut vreo 4 bubite mici albe nedureroare una langa alta pe varful capului penisului.

acum mi-au aparut mult mai multe sunt multe si una langa alta.

ma simt foarte jenat as dori sa am o relatie sexuala cu o fata...si ma tem daca ar vedea si ar zice "oh nu pot s-o fac scuze" mas simti ca si un "lepros"

deci sunt mici albe nedureroase una langa alta arata ca niste pete.

am fost la medicul dermatolog si mi-a spus ca nu are ce sa le faca pentru ca sunt prea mici...

eu ma mansturbez destul de mult oare de aia au aparut? de cand am inceput sa ma mansturbez au inceput sa apara...

oare apara daca nu te speli dupa ce termini si te manjesti?

am pus niste poze intr-un fisier ca sa vedeti

link: http://www.megaupload.com/? d=62M4CNOQ

vreau sa imi spuneti ce sunt de la ce apar cum sa scap de ele si sa ma incurajati putin pentru ca ma simt tare ciudat din cauza lor...

si am si marima penisului cam mica. 6cm si 10 cm.

si vreau sa stiu si cum e treaba cu dezvirginarea...

multumesc mult TPU sunt foarte recunoscator! dau funda!

vreau sa stiu si cum sa fac sa nu ma mai mansturbez pentru ca nu pot stai mai mult de 1 saptamana

mai am o problema am si o pata maro pe capul penisului mica. in partea dreapta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Lasa bubele alea nu le zgandari ca se irita. spala-te des (nu de 10 ori pe zi) in zona aia si lasa treaba (sa nu ii zic p**a) decalotata sa respire pielea. nu dormi cu chiloti pe tine, schimba lenjeria zilnic. ar trebui sa treaca de la sine nu cred ca e ceva dpdv medical de care sa te ingrijorezi (si poate din cauza ca esti la o varsta frageda si presupun ca esti in pubertate). si cat vine vorba de treaba aia a ta cu rusinea, gandeste putin. ce nu se vede nu te omoara, si dupa 10 noaptea se intuneca afara...cred ca iti dai seama unde bat eu cu discutia asta (nu te pune nimeni sa te *** in mijlocul zilei, plus ca aia cu dezvirginarea e mai romantic noaptea). masturbarea nu dauneaza sanatatii decat daca e facuta in mod exagerat si are alte efecte, precum dependenta, lipsa chefului de contact sexual cu partenere, ejaculare precoce.