| Phantasmagoria a întrebat:

Dau funda...big grinCare sunt efectele negative asupra organismului cauzate de pastilele de piedere a poftei de mancare? Sau mai bine zis. a pastilelor de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Sunt foarte multe si foarte grave:
-dereglari ale metabolismului
-ulcer
-au fost situatii in care inima a fost afectata
-eu o stiu pe una care a intrat in coma
-poti face alergie la ele
-depresie
-atac de panica, nervozitate
-cresc riscul de atac de cord sau stop cardiac, etc.

uite un site:
http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/pastilele-de-slabit_1546

eu nu consider sa sunt bune.:)