| MissBondărel a întrebat:

Pastilele de slăbit ce efecte negative ar avea, cum ar acționa pe lângă slăbirea bruscă, în afara faptului că slăbește imunitatea organismului.

Răspuns Câştigător
| redrooose a răspuns:

Sincer nu te-as sfatui sa iei pastile...Am o colega de clasa care a luat astfel de pastile: i-au taiat pofta de mancare de tot, manca cateva fructe pe zi in conditiile in care ea venea la scoala, invata bine, iar dupa amiaza mai lucra si la un radio local.Incet incet a inceput sa se simta slabita si tot timpul avea o fata obosita si era din ce in ce mai trista (nivelul glucozei din sange a scazut si de unde sa mai ia saraca energie pentru ras). Toate astea pana intr-o zi cand s-a simtit foarte rau si a ajuns la spital. A fost internata vreo 2 saptamani si de atunci a ramas si cu probleme la stomac. Deci sfatul meu este sa nu iei asa ceva ci incearca sa renunti la mancarurile mai grase, consuma mai putine dulciuri si cel mai important mananca dimineata...crede-ma e o binecuvantare. Iar daca vrei intr-adevar sa vezi ceva rezultate incearca tae bo, o sa te simti bine dupa ce faci cateva exercitii. Uite aici un site unde poti incerca cateva exercitii.Nu este necesar sa te omori sa le faci pe toate pentru ca este foarte greu pentru cineva care debia a inceput http://taebospecial.ro/programepentruacasa.html

4 răspunsuri:
| Vampixu a răspuns:

De obicei, dupa ce le iei, apar schimbari foarte vizibile dar dupa cativa ani, se ajunge la obezitate. Te sfatuiesc mai bine sa faci sport decat sa bagi pastile in tine iar dupa aceea sa te deformezi. bafta :*

| CristinaKti a răspuns:

Slabirea brusca aduce vergeturi nu stiu ce efecte au pastilele dar nu cred ca e o idee buna

| Eallscriellca a răspuns:

Bună! Nu îți scriu din propria experiență dar colega mea de camera a luat nu știu ce tip de pastile de slăbit. Avea amețeli mai vomita din când în când și nu putea să stea concentrată pe învățat. Bine acum nu știu exact cum se numeau pastilele dar poate nu toate sunt așa. Ceau! Ceau!

| fluturas_9331 a răspuns:

Patilele nu sunt bune,sfatul meu ca de la fata la fata care trece prin lupta cu kilogramele este sa mananci din toate cate putin, poti inlocui uleiul de floare-soarelui cu cel masline, sucurile acidulate cu cele naturale etc. sport cel mai important element intr-o astfel de lupta si vointa asta conteaza cel mai mult succeshappy