Întrebare recomandată | djokovici a întrebat:

Dau funda.Salut tuturor.Am o problema.Problema este ca ma balonez prea repede, adica dupa ce mananc putin gata am burta plina.Dar cateodata mananc mai mult... Daca imi recomandati niste exercitii ca sa nu mai fiu balonat sau alimente ziceti-mi sau sa imi recomandati altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ROCK30STM a răspuns:

Pentru balonare, este indicat sa bei limonada sau sa mananci lamaii simple sau cu miere de albine, lamaia este un detoxifiant foarte bun happy iar daca faci exercitii, sa faci cu jumatate de ora dupa ce manaci, daca nu exista riscul sa te ingrasi.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Carbunele medicinal e bun in cazul tau sau ceaiul favicalm si nu mai manca in exces, nu bea sucuri acidulate