| anonim_4396 a întrebat:

De ma tot balonez dupa ce mananc? Pot sa mananc oricat de putin si dupa tot am burta de 3 ori mai mare. Dau funda pentru un raspuns care sa ma lamureasca si sa ma ajute...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Fa o cura cu biotics, e f bun pentru balonari, dar tot trebuie sa mergi la medic sa vezi ce ai.consuma iaurt, bea 2 l apa pe zi, fa sport.

| danutza_2917 a răspuns:

De obicei colitele de fermentatie dau astfel de simptome. Eu am avut probleme si am scapat de ele cu ajutorul unor produse naturale http://aloeveraforever.ro/produse/bauturi-aloe-vera/aloe-vera-gel si http://aloeveraforever.ro/......-probiotic

| etudor a răspuns:

Pt balonari/indidestii, enterocolite/ medicul nutritionist mi-a recomandat infuzie de marar; 3 cani pe zi, indulcit cu miere sau infuzie de cimbru; o lingurita plina de planta la o cana de 200ml apa clocotita.TII ACOPERITA CANA 10MIN., strecori si bei ceaiul caldut cu inghitituri mici.
GHIMBIRUL asa crud elimina gazele si are efect calmant -sau infuzie:o lingurita de planta rasa la 200ml de apa fiarta. 2 ceaiuri pe zi, inaintea meselor de pranz si seara.Eu nu mai suport medicamente si am recurs la produse naturale.
.Mai poti incerca si masajul palmei stangi cu accent pe zona de sub degetul mijlociu, folosind degetul cel mare de la mana dreapta. S-auzim de bine!

| berelahalba a răspuns:

Du-te la medic si te lamureste el!

| onutza_6228 a răspuns:

Probabil ai digestita,, mergi la un medic