| Sawarekh a întrebat:

De 1 saptamana am gingiile umflate, cand ma spal pe dinti si mananc imi sangereaza.

Ma spal cu parodontax si nu se vad rezultatele.

De la ce ar putea fi sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cea mai des intalnita cauza e tartrul dendar, care se rezolva intr-o singura sedinta, cu anestezic local, trebuie sa consulti un dentist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gingivita sau început de paradontoza.trebuie sa mergi la un dentist daca problema persista.