| amaranth a întrebat:

De 2, 3 zile imi tot amortesc degetele de la picioare, apoi nu mi le mai simt deloc, ca si cum nu ar mai fi a le mele. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Probabil nu mai ai circulatia sangelui buna in picioare.Sau poate chiar spre extremitati(asta include si maini,obraji,urechi, nas etc). Poate din cauza frigului(asta poate fi principala cauza), lipsa fierului in sange...Ar trebui sa faci bai fierbinti la picioare seara,sa porti sosete groase,sa mananci alimente bogate in fier ca mazare,nuci,alune,ficat,ou, carne de vita, etc. si sa iei vitamine.(PP (adica B3) de exemplu e pentru circulatia sangelui) Incearca asta si vezi daca o sa ai rezultate. Daca nu, fugi direct la medicul de familie.

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Circulatia! poate nu faci suficienta miscare, sau stai prea mult intr-o singura pozitie! de ex: la scoala!
daca problema persista ar tr sa mergi la medic, sau macar sa iti verifici tensiunea sa vezi daca e normala!
...acum depinde si de varsta! daca esti mai in varsta, poate sa aiba legatura si cu varicele!

| tiriboxi a răspuns:

Buna,referitor la problema ta pate fi ameliorata cu un consum de grasimi sanatoase, omega 3 si omega 9, avind ca rol desfundarea vaselor rezultind o circulatie mai buna pentru mai multe detalii contact; tiriboxi@gmail.com

| LoVeIsLiFe a răspuns:

Bunahappy
ar putea fii de vina si incaltamintea pe care o portihee hee
iti recomand sa-ti faci un masaj la picioare
sau sa te dai cu ceva crema.
aloe vera sau galbenele
care mai ajuta putin.
daca nu iti trece. treaba e serioasa si mai bine mergi la medic care stie mai binestraight face
sanatate:*

| girl4you a răspuns:

Mergi mai bine la medic

| anutzzaa a răspuns:

Mergi la medic! Nu e ceva obisnuit sa iti amorteasca degetele si sa nu le mai simti.