| Marianutzu a întrebat:

De 2 saptamani ma inteapa foarte tare in partea stanga (muschiul inimii).Am fost la medicul de familie si mi-a zis ca e din cauza lipsei de magneziu.Am luat magneziu iar dupa cateva zile a inceput iar sa ma intepe, iar de data asta inima batea mai tare.Eu personal nu cred ca este numai din lipsa calciului.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa cum descrii nu pare a fi o durere cardiaca ci una a muschilor toracelui. Totusi, daca ai factori de risc cardiac este bine sa faci o electrocardiografie doar pentru a exclude orice posibilitate.

| Marianutzu explică (pentru Brigaela):

Mi-am facut electrocardiograma si EKG, iar rezultatul nu a fost bun.Medicul pediatru mi-a spus ca ceva nu e in regula si nu stie un simptom exact, asa ca mi-a recomandat sa ma duc la un medic cardiolog.

| Brigaela a răspuns (pentru Marianutzu):

Du-te la un medic cardiolog, e posibil sa ai malformatie cardiaca.

| ACEofCARDS4 a răspuns:

Ar trebui sa faci putina miscare si sa aerisesti camerele(Parerea mea). Funda?

| Vladutzu22 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa iti faci niste analize medicale complexe (proba de sange, radiografie, saliva) la un centru specializat. Vor costa ceva banuti dar este spre binele tau, ar putea sa se agraveze in timp. Funda? happy