| anonim_4396 a întrebat:

De 2 saptamani tusesc si ma doare in piept cand o fac.N-am fumat niciodata un pachet pe zi dar totusi am fumat timp de 2 ani 9-10 tigari pe zi. Poate fi cancer sau vreo boala periculoasa sau nu trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Esti racit? Mai degraba sa fie o viroza, bronsita, etc. Poti face o radiografie totusi.

| RAY a răspuns:

Ai o bronsita, ai nevoie de tratament

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi orice, noi nu putem să știm fără analize și raze X ale plămânilor. Tutunul dăunează grav sănătății.

| HawgSnowman98 a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc de raspuns dar cum am spus nu am fumat excesiv.

| sadrian46 a răspuns (pentru HawgSnowman98):

Chiar dacă nu ai fumat excesiv, 10 țigări pe zi este mult. Fiecare corp reacționează în felul lui la toxine.

| alina2k18 a răspuns:

Cancerul nu se manifesta doar prin tuse.
Fugi la medic, posibil sa ai ceva care se trateaza usor daca te duci din timp nu cand nu mai poti dormi de cat tusesti.

| HawgSnowman98 a răspuns (pentru alina2k18):

La medic o sa ma duc cu siguranta doar ca m-am nascut cu probleme la plamani si sincer sunt destul de speriat de tusea asta.

| razvantam a răspuns:

Iti recomand un doctor homeopat foarte bun. Dragos Peteu. Il gasesti aici www.cabinet-de-homeopatie.ro.