| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

De 2 zile cand ma duc la toaleta simt o usturime si dupa actul sexual.Acum o luna am avut candidoza si mi-a trecut ca am bagat niste ovule ..am fost foarte bune..si vad ca mi a aparut din nou dar acum nu mai imi curge secretie de aia alba ..acum pur si simplu m ustura cand ma duc la toaleta si imi vine sa fac mereu.Ce am? Si ce pot sa iau sa mi treaca? Mentionez ca peste 2 saptamani ma duc la ginecolog.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o răceală abdominală sau o infecţie urinară.

NU lua diverse medicamente FĂRĂ să-ţi fie prescrise de medic!

Mergi la medic pentru analize/sumarul de urină ( eventual şi o urocultură ) şi apoi vei primi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie urinara. Mergi pentru inceput la medicul de familie pentru tratament. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poate ai o infecţie urinară.
Te duci la medic.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Se poate sa fie o infectie urinara! tot la medic trebuie sa ajungi pentru tratamentul adecvat! multa sanatate!

| AditzaAditsssa a răspuns:

Buna! Si eu patesc la fel! O am de vreo 6 luni, nu imi mai trece delo.Am luat si ovule, m-am dat si cu crema de galbenele, si nimic! La o luna, 2, imi apare, cu mancarimi, secretie urat mirositoare si usturimi.Acum mi-a mai intarziat si menstruatia, o fi de la asta ca si in momentul asta am "chestia" asta...MNie mi s-a spus ca am o rana pe col...

| printzesikathabombonikameah a răspuns:

Fa sex draga. atata este tot