| Amusive a întrebat:

De 2 zile mi se zbate o vena de la gat cateva minute pe zi.
Acum de 30 min mi se zbate intr-una. De la ce poate sa fie?
Nu sufar de inima sau alte boli grave.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu venele iti tremura, ci muschii, necontrolati.
Fa niste exercitii de gimnastica usoare pentru gat (aplecare, rotire a capului in ambele sensuri), in mod normal iti vei reveni in scurt timp.
Daca vibratiile persista, mergi la consult la un medic neurolog!

| AndreiRobert22 a răspuns:

Incercati sa ajutati omul, pentru ca de asta suntem aici, daca nu stiti sa raspundeti nu mai arspundeti banal spunand sa faca sport si alte teorii de ale voastre, omul poate suferii de ceva. Si eu am problema asta si am arteriopatie, totusi la tine poate fi altceva dar mai bine fa in control la chirurgie vasculara cu trimitere de la medical de familie pentru a exclude o problema a circulatiei sangelui!

| IneedYouAlotBabe a răspuns:

E de la amorțeală, nu prea îți misti gatul așa că o fac mușchii pentru tine (se zbat zici că au viermi in ei)

| onutzadeea a răspuns:

Poate e pulsul arterei carotide.

| Matrix76 a răspuns:

Cati ani ai? S-ar putea sa fie de la tensiune mare, dar ce varsta ai?

| Amusive explică (pentru Matrix76):

Am 21. Dar se poate sa fac tensinue daca n-am probleme cu inima?