| alin322 a întrebat:

De 3 saptamani am scaun incredibil de tare. Scaunul este mare dar fooarte tare. Fac din 3 in 3 zile, ceea ce este normal, asa am facut toata viata, dar in ultimile 3 saptamani de fiecare data fac scaun mare si tare ca bolovanul. Problema este ca de fiecare data iese cu sange si ma chinui foarte rau ca sa il scot. Ma screm atat de rau de imi este frica sa nu imi pleasneasca vreun vas la cap.

Am 21 de ani si sunt baiat. Astazi este a treia zi fara scaun, deci are cam trebuie sa ma duc sa il fac, dar imi este frica cand ma gandesc cat de rau o sa ma chinui si ca o sa iasa cu sange din no.

Sangele este doar pe scaun, nu se vede pe hartia igenica sau in veceau.

Ca pentru astazi cum as putea sa procedez sa nu mai iasa asa de greu sau cu sange? Un supozitor m-ar ajuta? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Laxative